"Kto nie doznaje tortury niewiedzy, nie odczuje też nigdy radości odkrycia."
Claude Bernard

Rekrutacja do Szczecińskiej Szkoły Florystycznej
na rok 2023/2024 trwa już od 01 lutego

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Sekretariatem Szkoły
tel. 795-120-955.

Pobierz formularz TUTAJ

Zasady rekrutacji do
zaocznej policealnej szkoły dla dorosłych

FLORYSTA CZELADNIK

• FLORYSTA - (max 12 osób) dla profesjonalistów, czyli osób, które chcą związać swoją przyszłość z florystyką lub tych, którzy obecnie pracują w kwiaciarniach, firmach organizujących wesela, wystrój sal,... lub ukończyły kurs florystyczny.
  • Roczna szkoła kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia Szczecińskiej Szkoły Florystycznej na drukach MEN.
  • Dla osób które chcą uzyskać tytuł: CZELADNIK FLORYSTA pomagamy i przygotowujemy do egzaminu zewnętrznego przed Izba Rzemieślniczą nadającą tytuł (po zdaniu egzaminu).
  • Koszt egzaminu czeladniczego ustala Izba Rzemieślnicza i wynosi ok. 718 zł - płatne na konto Izby.
  • Koszt zorganizowania i przygotowania egzaminu czeladniczego płatne na konto szkoły - 400 zł.
  • Szkoła płatna:

8000 zł. na rok

Można płacić w ratach:

• a) jednorazowo :

8000 zł.
  • b) w 2 ratach po:

4000 zł.
  • c) w 10 ratach po :

800 zł.
  • d) w 12 ratach po:

670 zł.
  • Jednorazowe wpisowe, bezzwrotne, przy zapisie do szkoły:

400 zł. (koszty administracyjne)

Nauka w dwóch systemach:

• 1. w systemie weekendowym:

(2 weekendy w miesiącu) - Grupa I
  • 2. w systemie tygodniowym:

(każdy piątek miesiąca od godz. 8:30 - 15:30) - Grupa II

MISTRZ FLORYSTYKI

• Grupa dla osób, które już posiadają tytuł florysty lub pracują w branży min 2-3 lata. Nauka w grupie Mistrzowskiej jest rozszerzeniem własnych umiejętności.
  • Po ukończeniu kursu florysta staje się profesjonalistą w swojej branży, zna wszystkie współczesne techniki. Nauka w systemie dziennym (jedno czterodniowe spotkanie w miesiącu - 320 h przez rok. Zajęcia praktyczne 3 dni i teoretyczne 1 dzień z wykładowcami uczelni wyższej.
  • Na koniec nauki egzamin przed Zachodniopomorską Izbą Rzemieślniczą i Międzynarodową Komisją. Koszt egzaminu Mistrzowskiego ok 1200 zł. - płatne na konto Izby + 800 zł. płatne na konto szkoły za przygotowanie i zorganizowanie egzaminu. Egzamin mistrzowski organizowany jest w miejscu publicznym.
  • Po zdaniu egzaminu słuchacze otrzymują dyplom Szczecińskiej Szkoły Florystycznej i zaszczytny tytuł Mistrza Florystyki uznawany na całym świecie.
  • Cena kursu:

14000 zł.

Można płacić w ratach:

• a) jednorazowo::

14000 zł.
  • a) w 2 ratach po:

7000 zł.
  • a) w 10 ratach po:

1400 zł.
  • b) w 12 ratach po:

1120 zł.
  • Wpisowe wynosi:

500 zł.
  • Dla naszych absolwentów wpisowe wynosi:

250 zł.

Zapisz się już dziś!

Zapewniamy kwiaty, materiał roślinny, materiał florystyczny, narzędzia.

Kurs zawodowy kwalifikacyjny
(dający zawód)

FLORYSTA CZELADNIK

• Kurs płatny:

8000 zł. na rok z możliwością płatności w ratach

OGRODNIK

• Kurs płatny:

350 zł. na miesiąc
  • Okres trwania nauki:

12 miesięcy

Tylko 10 miejsc w grupie! Zapraszamy - zapisy trwają!!!

Zgłoszenia dokonuje się:

• osobiście w naszej szkole w Szczecinie ul. Mieszka I 61c - godz. 8:30-15:30
  • drogą elektroniczną na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie pod numerem telefonu: sekretariat: 795 120 955

Warunkiem rozpatrzenia wniosku o zapisanie się słuchacza do Szkoły Policealnej jest:

• złożenie dokumentacji: świadectwo ukończenia szkoły średniej, 2 zdjęcia, podanie, kwestionariusz, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu Florysta
  • wpłata jednorazowego wpisowego w Sekretariacie
  • uiszczanie opłaty czesnego: 08 1140 2004 0000 3002 4228 2260 (w tytule "opłata czesnego za szkołę, miesiąc....")